Montáž registrů KORABASE

Pokyny pro instalaci

Pro správnou funkci a maximální výkon otopného výměníku je třeba mít vybudovanou dostatečně těsnou konvektorovou skříň s ostatečně propustnou výdechovou mřížkou i mřížku pro přívod vzduchu, která musí činit minimálně 80 % z průtočné plochy otopného výměníku. Výměník doporučujeme montovat na stojánkové nebo stěnové konzoly 10 cm nad čistou podlahu. K tomuto účelu nabízíme 2 typy konzol. Ty mohou být v provedení na podlahu (stojánkové), ve výškách 7,5 a 12,5 cm, nebo k zavěšení na zeď (stěnové). Šířka výměníku určuje délku (56,5 – 206,5 mm) konzol. Konzole nejsou součástí standardní dodávky.

Přehled upevnění
Správné zabudování

Tepelný výkon výměníku závisí na několika hlavních podmínkách: účinné výšce zákrytu, těsnosti provedení tohoto zákrytu (skříně), přívodu ohřívaného vzduchu a průtočné ploše výdechové mřížky (viz obr.). Obecně platí, čím vyšší je zákryt, tím vyšší je i tepelný výkon. Skříň konvektoru a přiléhající stavební konstrukce musejí být odolné vůči teplotě teplonosné látky.

Novinka
Novinka!

Podívejte se na naši novinku. Radiátor vhodný pro tepelná čerpadla RADIK V-POWER

To mě zajímá
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Nastavení
Povolit vše