Kvalita a certifikace

Otopná tělesa

Značka KORADO je zárukou vysoké kvality, dlouhé životnosti, špičkových technických parametrů a konkurenceschopné ceny. V současné době nabízíme systémové řešení pro oblast vytápění, jehož tradičním základem je široký sortiment deskových otopných těles RADIK, trubkových otopných těles KORALUX, designových těles KORATHERM a konvektorů KORADO. Novinkou v našem výrobním programu je ucelený sortiment lokálních větracích a rekuperačních jednotek, které významným způsobem rozšiřují výrobkové portfolio naší společnosti. Ve všech našich výrobních závodech disponujeme nejmodernější technologií v oboru, což je mimo jiné potvrzeno i udělením certifikátu, který potvrzuje soulad systému výroby s mezinárodním standardem normy ISO 9001.

Na náročném evropském trhu je vysoká kvalita našich otopných těles dále potvrzena udělením práva používat národní značky kvality RAL (Německo). Splňujeme také požadavky norem dalších důležitých trhů, např. ruského se značkou GOST, ukrajinského nebo běloruského. Tyto značky deklarují, že jsou trvale plněny stanovené požadavky na kvalitu materiálu, konstrukci, výrobu a pravidelnou kontrolu všech našich otopných těles.

          

 

 

Systém řízení jakosti ISO 9001 v kombinaci se značkami kvality garantuje nejvyšší stupeň v dosažení trvalé kvality výrobků i veškeré činnosti společnosti KORADO, a.s. na evropských i světových trzích.

Hygienický atest

Desková otopná tělesa RADIK v provedení HYGIENE tj. modely RADIK CLEAN, RADIK CLEAN VK, RADIK HYGIENE a RADIK HYGIENE VK byla testována ve specializovaných akreditovaných zkušebnách a získala hygienický atest (RADIK HYGIENE - HYGIENE VK, RADIK CLEAN - CLEAN VK) pro použití ve zdravotnických zařízeních a dalších provozech, ve kterých jsou kladeny vysoké nároky na hygienu a čistotu.

Pro desková otopná tělesa RADIK, trubková otopná tělesa KORALUX a designová otopná tělesa KORATHERM jsme získali také hygienické certifikáty vydané v Polsku Lékařskou univerzitou v Gdańsku (Katedra zdravotnických vědd).

 

Prohlášení o vlastnostech a označení CE pro otopná tělesa

Pro otopná tělesa RADIK, KORALUX, KORATHERM a kompletní sortiment konvektorů KORADO jsme vydali Prohlášení o vlastnostech, které bylo vypracováno podle nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 305/2011. Prohlášení o vlastnostech nahradilo evropské Prohlášení o shodě poté, co byla zrušena směrnice ES Rady 89/106/EHS. Prohlášení o vlastnostech definuje mimo jiné charakteristické vlastnosti výrobku a jeho zamýšlené použití. Označením CE na výrobcích a v technické dokumentaci dává výrobce na vědomí, že nese plnou odpovědnost za shodu tohoto výrobku s definicí, uvedenou v Prohlášení o vlastnostech. 

Certifikační proces v souladu s platnou evropskou legislativou byl realizován Strojírenským zkušebním ústavem s.p., notifikovaná osoba 1015, Brno.

Prohlášení o vlastnostech (RADIK, KORALUX, KORATHERM) 01-2018

Archív prohlášení o vlastnostech

Prohlášení o vlastnostech (RADIK, KORALUX, KORATHERM) 04-2016
Prohlášení o vlastnostech (RADIK, KORALUX, KORATHERM) 01-2015
Prohlášení o vlastnostech (RADIK, KORALUX, KORATHERM) 12-2014
Prohlášení o vlastnostech (RADIK, KORALUX, KORATHERM) 01-2013
Prohlášení o vlastnostech (konvektory) 13-2014


Tepelné výkony

Měření tepelných výkonů všech otopných těles KORADO je realizováno v akreditovaných zkušebnách podle harmonizované normy ČSN EN 442.

Záruka

RADIK, KORALUX, KORATHERM
Poskytovaná záruční doba na těsnost a udané hodnoty tepelných výkonů a technických parametrů otopných těles umístěných v teplovodních soustavách se vztahuje na jednotlivé výrobkové řady následovně:

RADIK desková otopná tělesa
 

  • 10 let od data prodeje (platí pro tělesa dodaná po 1.9.2007)


Konvektory KORADO

10 let od data prodeje na těsnost otopného výměníku, 2 roky na celý výrobek

 

KORALUX koupelnová otopná tělesa, KORATHERM designová otopná tělesa
5 let od data prodeje

 

KORALUX – E koupelnová elektrická přímotopná tělesa

2 roky od data prodeje

 

KORATHERM – E designová elektrická přímotopná tělesa

2 roky od data prodeje

 

Výrobce nepřebírá zodpovědnost za deformace a poškození těles způsobené při jejich dopravě, manipulaci a skladování. Záruka se dále nevztahuje na mechanická a jiná poškození vzniklá neodborně provedenou montáží otopných těles ani na škody, které vznikly špatnou elektrickou nebo tepelně technickou instalací. Podrobné provozní a záruční podmínky včetně postupu při reklamacích jsou uvedeny v obchodně dodacích podmínkách společnosti KORADO, a.s.

Společnost KORADO, a.s. si vyhrazuje právo na změnu technických specifikací bez předchozího upozornění.

 

Lokální větrací jednotky

Společnost KORADO, a.s., poskytuje na přístroje zákonnou záruku 2 roky, přičemž tato záruka platí jenom za předpokladu odborné instalace přístroje a správného zacházení s přístrojem.

Prohlášení o shodě

Lokální větrací a rekuperační jednotky odpovídají ustanovení směrnice 1999/5/EU Rady Evropské unie.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Nastavení
Povolit vše