Ilustrační obrázek

Kvalitní topení. Již 55 let.

KORADO je dynamická česká společnost s mezinárodním přesahem, která se za více než 50 let své existence vypracovala mezi přední světové výrobce otopných těles. Naše produkty, zahrnující oblíbená desková tělesa RADIK, elegantní trubková tělesa KORALUX, designová tělesa KORATHERM a širokou škálu konvektorů, si získaly důvěru více než 30 milionů zákazníků po celém světě. Neustále rozšiřujeme naše portfolio o inovativní řešení, což dokazuje i akvizice společnosti LICON HEAT s.r.o., díky níž jsme obohatili náš sortiment o špičkové podlahové, lavicové a nástěnné konvektory. Naším nejnovějším krokem je zavedení kompletní řady lokálních větracích a rekuperačních jednotek, čímž poskytujeme ucelené řešení pro zdravé a úsporné bydlení. V KORADO se snažíme uspokojit i ty nejnáročnější požadavky zákazníků a nabídnout komplexní systém pro vytápění a větrání domovů i pracovišť, kombinující desetiletími prověřenou kvalitu s inovacemi inspirovanými budoucností.

Výzkum a vývoj

Výzkum a vývoj

Naším cílem je zajistit maximální kvalitu výroby a odpovídající technické parametry našich výrobků, proto zaměstnáváme přední domácí i zahraniční odborníky v oblasti technického a designérského vývoje a úzce spolupracujeme např. s Technickou univerzitou v Liberci.

Díky tomu můžeme pravidelně rozšiřovat výrobní sortiment, zdokonalovat stávající výrobky a zlepšovat jejich technické, užitné i estetické vlastnosti.

Dále spolupracujeme s řadou domácích i zahraničních externích spolupracovníků a stavovských sdružení. Díky pravidelnému kontaktu se zákazníky z řad laiků i odborníků získáváme nepostradatelné zkušenosti přímo z terénu, které následně zohledňujeme v dalším technickém vývoji a v samotné výrobě.
Ekologie a ochrana životního prostředí

Ekologie a ochrana životního prostředí

Důsledný přístup k péči o životní prostředí již ve fázi projektování nového výrobního závodu nás zařadil mezi nejekologičtější a nejšetrnější výrobce v oblasti strojírenství nejen v České republice, ale také v evropském kontextu. Svědčí o tom například energeticky úsporná rekuperace tepla během výrobního procesu, komplexně propracovaný systém odpadového hospodářství, nakládání s chemickými látkami, prevence závažných havárií a podrobného zkoumání kvality odpadních vod. Každoročně provádíme audity všech výrobních procesů, spojených s ochranou životního prostředí.

Historie a tradice

1965
1990
1996
1997
1998
2002
2006
2007
2013
2018
2020
1965

Českotřebovsko je známo svou dlouholetou tradicí místního kovoprůmyslu, která sahá až do roku 1909. Mnoho firem v průběhu času zaniklo, mnoho se začlenilo do jiných a z některých se transformovaly nové podniky. Vznik strojírenského podniku v České Třebové, ze kterého po mnoha změnách názvu, organizační struktury, výrobního sortimentu i vlastníků vzniká v roce 1990 největší český výrobce topných těles, sahá až do roku 1949. Nejdříve jako podnik Místního hospodářství, následně jako Kovovýroba a Koventa. Vznikem strojírenského podniku Koventa v roce 1965 se v podstatě začíná psát i historie akciové společnosti KORADO. Na tu si, ale Česká Třebová musela počkat až po roce 1989. Od té doby je značka KORADO nedílnou součástí regionu!

1990

Od roku 1990 se začalo vyrábět první deskové otopné těleso RADIK D91. Přineslo několik důležitých novinek jako je boční krytování tělesa a použití horní krycí mřížky. Znamenalo to v této době výrazné vylepšení jeho vzhledu. Bylo to první otopné těleso vyráběné s tímto modelovým názvem a označení RADIK mu zůstalo dodnes, tedy celých 30 let.

1996

Zahájení výstavby nového výrobního závodu KORADO v hodnotě téměř 3 mld. CZK.

1997

Zahájení výroby v novém výrobním závodě a získání certifikátu ISO 9001.

1998

Rok 1998 přinesl akvizici 98% podílu ve výrobním závodě v Bulharsku v původně německo-bulharském výrobním závodě v bulharské Strajici a založení dceřiné výrobní společnosti KORADO Bulgaria. Následně se tento areál významně zrekonstruoval a zmodernizoval, aby splňoval náročné evropské parametry výroby a zahájila se v něm výroba deskových otopných těles RADIK. Ta se zde vyrábějí téměř ve stejném sortimentu jako v mateřském závodě a slouží k zásobování trhů jihovýchodní Evropy. Bulgaria v současné době obsluhuje trhy Rumunska, Ukrajiny, Maďarska, Francie, Bosny a Hercegoviny a samozřejmě lokální bulharský trh. Za rok 2018 vyrobila tato dceřiná společnost 467 497 ks deskových těles. Zbylý podíl je ve vlastnictví lokálních institucionálních a investorů z řad fyzických osob. Akcie jsou volně obchodovány na bulharské burze cenných papírů v Sofii.

2002

Restrukturalizace největších dceřiných společností a výrazný pozitivní obrat v hospodaření společnosti.

2006

Rekordní množství vyrobených a prodaných kusů - poprvé v historii jsme vyrobili a prodali více než 2 miliony deskových otopných těles.

2007

V letech 2006 a 2007 výrobní kapacita Nového závodu KORADO v České Třebové přestávala stačit kapacitním požadavkům. Proto bylo rozhodnuto o navýšení výrobní kapacity závodu. V rámci projektu NZK II byla zprovozněna čtvrtá velkokapacitní svařovací linka spolu s dalšími lisy pro výrobu skořepin a rozšířené přestupní plochy. Do provozu byla uvedena druhá balicí linka a také druhá lisovací linka pro výrobu krytování otopných těles. Doplněna a zprovozněna byla i druhá část lakovny, která byla do této doby připravena pouze stavebně jako záloha pro další rozvoj. Projekt NZK II přinesl navýšení výrobní kapacity závodu KORADO v České Třebové ze dvou na tři miliony kusů otopných těles za rok.

2013

Začlenění společnosti LICON HEAT do Skupiny KORADO v roce 2013 bylo významným krokem k posílení pozice celé skupiny na evropském trhu. Díky této akvizici se výrobní program rozšířil o kompletní sortiment podlahových, lavicových, nástěnných a speciálních konvektorů. Tradice výroby konvektorů tehdy ještě pod značkou LIKOV sahá až do roku 1968. Postupem času prošla firma modernizacemi a v roce 2004 změnila název na LICON HEAT. Spolu s těmito změnami uvedla firma na trh i nový výměník a s ním i novou obchodní strategii pro export. V dceřiné společnosti LICON HEAT sídlící v severočeském Liberci se vyprodukuje ročně kolem 25 000 konvektorů. Většina odchází do velkých zahraničních stavebních projektů, ale nemalá část i do českých domácností pod značkou skupiny KORADO. Novinkou letošního roku je kompletní portfolio zcela nových podlahových konvektorů KORAFLEX.

2018

Česká společnost ThermWet s.r.o. zajišťuje od svého vzniku v roce 2009 vývoj, výrobu, projekci a dodávku optimálních větracích systémů s rekuperací tepla do rodinných domů, bytů a malých komerčních prostor po celé České republice i na Slovensku. Pro KORADO a.s. jde o logický krok, kdy klasické způsoby vytápění jsou doplňovány o energeticky úsporné systémy využívaní tepla.

2020

Od prvního modelu RADIK uplynulo 30 let, prodalo se více než 40 milionů kusů a získal si svou kvalitou a šířkou portfolia zákazníky po celém světě. I nyní je, ale stále kam směřovat. Inovace zavedly tělesa RADIK až k typu s univerzálním připojením na otopnou soustavu RADIK VKM8, který je zatím poslední novinkou pod značkou KORADO.

Skupina KORADO

Skupina KORADO je v současné době tvořena třemi výrobními a třemi obchodními společnostmi. Naší dlouhodobou strategií je postupné rozšiřování výrobního programu a realizace dalších akvizic, díky kterým se držíme na evropské špičce v segmentu vytápění.

KORADO, a.s.

V letech 1996-1997 vyrostl v České Třebové nový domov pro výrobu našich oblíbených radiátorů RADIK a KORALUX. Tento unikátní závod, do kterého jsme investovali téměř 3 miliardy korun, se stal chloubou nejen naší firmy, ale i celého regionu. Jeho výjimečnost potvrdilo prestižní ocenění Stavba roku 1998. Náš růst ale neskončil. V roce 2007 jsme rozšířili výrobu o čtvrtou linku, což byla druhá největší investice v historii firmy - za 700 milionů korun jsme zvýšili efektivitu i kapacitu výroby. Mezi lety 2010-2011 jsme se zaměřili na zdokonalení výroby koupelnových radiátorů KORALUX. Nová technologie kapilárního pájení nám umožnila vyrábět více těles ve špičkové kvalitě. Dnes je náš závod v České Třebové domovem tří hlavních produktových řad:

- Desková otopná tělesa RADIK

- Trubková otopná tělesa KORALUX

- Designová otopná tělesa KORATHERM

LICON s.r.o.

Významným krokem k posílení naší pozice na evropském trhu byla úspěšná akvizice společnosti LICON HEAT s.r.o. realizovaná k 1. říjnu 2013, díky níž se výrobní program rozšířil o kompletní sortiment podlahových, lavicových, nástěnných a speciálních konvektorů. Začlenění společnosti LICON HEAT do Skupiny KORADO je významným krokem v naší dlouhodobé strategii investovat do inovativních a progresivních technologií a do nových produktů a produktových řad, které uspokojí rostoucí poptávku ze strany našich zákazníků. Od 1. března 2024 došlo k fúzi společnosti ThermWet s.r.o. do společnosti LICON HEAT s.r.o. ThermWet s.r.o. je česká firma ze skupiny KORADO, výrobce větracích a rekuperačních jednotek s patnáctiletou tradicí. Firma se prezentuje vlastním vývojem a výrobou a díky tomu dodává výrobky na vysoké technické úrovni, které jsou vybaveny vysoce kvalitními komponenty. Cílem této fúze je zabezpečit budoucí rozvoj prodeje rekuperačních jednotek a využít aktuálního zájmu o řízené větrání v domácnostech. Společně chceme vybudovat silnou, pro zákaznicky orientovanou firmu, která dodává na trh energeticky účinné výrobky. Tyto produkty nejen šetří životní prostředí, ale také Vám pomáhají snižovat náklady na provoz. Společnost LICON HEAT s.r.o. přechází od 1. března 2024 na nový název LICON s.r.o. Tato změna reflektuje rostoucí angažovanost a rozšiřující se působení na trhu s tepelnými i větracími systémy a technologiemi. LICON s.r.o. Průmyslová zóna Sever 460 11 Liberec 11 Telefon: + 420 485 131 157 e-mail: [email protected] web: www.licon.cz

KORADO Bulgaria AD

V roce 1998 jsme získali 98,2 % podíl v původně německo-bulharském výrobním závodě v bulharské Strajici. Následně jsme tento areál významně zrekonstruovali a zmodernizovali, aby splňoval náročné evropské parametry výroby, a zahájili v něm výrobu deskových otopných těles RADIK. Ta se zde vyrábějí téměř ve stejném sortimentu jako v mateřském závodě a slouží k zásobování trhů jihovýchodní Evropy.

Obchodní společnosti

Obchodní společnosti mapa
Novinka
Novinka!

Podívejte se na naši novinku. Radiátor vhodný pro tepelná čerpadla RADIK V-POWER

To mě zajímá
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Nastavení
Povolit vše